Kamień naturalny

Kamień naturalny to znakomity element wykończenia wnętrz. Nadaje się on także idealnie do aranżacji ogrodu. W zależności od rodzaju kamienia występuje podatność na zabrudzenia w postaci glonów, pleśni, plam i wykwitów solnych. Aby przedłużyć trwałość kamieni trzeba poddać ich impregnacji, która sprawi że barwy kamienia zostaną ożywione, a kamień będzie miał połysk.

Rodzaje kamienia naturalnego

W przyrodzie istnieje wiele rodzajów kamienia naturalnego. Najpopularniejsze z nich to granit, marmur i piaskowiec, które pokrótce opiszemy poniżej.

Granit jest zaliczany do skał magmowych głębinowych. Składa się on z kwarcu, skaleni i plagioklazu. Cechuje go różnorodna kolorystyka, łatwość obrabiania i trwałość. Granit przeznaczony jest głównie na ogrodzenia, murki oporowe, cokoły czy do utwardzenia nawierzchni.

Marmur jest skałą metamorficzną. Składa się głównie z kalcytu i występuje w barwie m.in. białej, szarej, czarnej czy czerwonej. Marmur jest trwałym i twardym kamieniem naturalnym, stosowanym jako materiał budowlany i architektoniczny.

Piaskowiec zalicza się do skał osadowych okruchowych. Można go spotkać w takich kolorach jak kolor szary, żółty, brązowy czy czerwony. Można nabyć piaskowiec o różnej twardości, od miękkiego po twardy. Łatwo się go obrabia i jest wykorzystywany m.in. do budowy ogrodzeń czy murków oporowych. Znajduje zastosowanie także w innych elementach małej architektury ogrodowej.

Zalety zakupu kamienia u nas

  • Gwarantujemy solidność materiałów. Nasz kamień naturalny idealnie nadaje się do wystroju wnętrz i jako element elewacyjny.
  • Posiadamy szeroką paletę kolorów, gdyż rozumiemy jak ważny jest wygląd i estetyka kamienia.
  • Nasz kamień naturalny doda uroku każdemu pomieszczeniu ożywiając wnętrze i czyniąc je niezmiernie ciekawym.

Nasza oferta

Oferujemy panele z kamienia naturalnego (piaskowiec, gnejs, dendryt, kwarcyt) cechujące się bajecznym wzornictwem i niezwykłym urokiem naturalnej formy. Można je układać w pionie i poziomie oraz stosować do wewnątrz, jak i na zewnątrz. Dzięki różnorodności kolorów twoje pomieszczenie, taras, ogrodzenie czy schody będzie posiadało niezwykle indywidualny wyraz. Poszczególne elementy kamienia, który wyróżnia się gładką i łupaną powierzchnią połączono żywicą poliestrową.