Kamień dekoracyjny

Czym jest kamień dekoracyjny?

Ozdabianie ścian jest głównym przeznaczeniem kamienia dekoracyjnego. Kamień ten nie cieszy się wielką popularnością, ponieważ wciąż uważany jest za wyraz trendu, który odnajduje swych wielbicieli wśród członków nowej klasy średniej.

Nierównomierna struktura

Nierównomierna struktura kamienia dekoracyjnego jest jego niebywałym atutem przez wzgląd na efekt, jaki wywiera na patrzącego specyficznie odbijające się w nim światło. Niebanalna faktura kamienia może być także poddania naświetlaniu sztucznemu.

Komfort

Położony wzdłuż lub w poprzek kamień stosuje się by podnieść komford pomieszczenia, które zaszczycił. Ważne, by kamień dobrany był do stylu pomieszczenia, wówczas wrażenia z jego obecności wielokrotnie wzrastają, łącznie z tym, że obecność właśnie w tym pomieszczeniu będzie po prostu przyjemna.

Rodzaje kamieni dekoracyjnych

Kamień dekoracyjny nie poddaje się zdecydowanym klasyfikacjom, jest po prostu kamieniem ozdobnym poddającym się, owszem ocenom, jednak według skali Fersmana możemy poprowadzić klasyfikację umowną i ogólnie przyjętą, specjalnie dla potrzeb uporządkowania kamieni dekoracyjnych. W grupie, czy klasie, pierwszej, wyróżniamy minerały nieprzezroczyste jak: nefryt i jadeit, lazuryt, niektóre odmiany skaleni (amazonit, labrador), rodonit, malachit, niektóre odmiany kwarcu i chalcedonu. Druga klasa to takie kamienie jak serpentyn, agalomatolit, onyks, fluoryt. Wreszcie trzecia to alabaster, marmur, porfir (architektoniczny materiał dekoracyjny).

Dlaczego warto kupić nasz kamień dekoracyjny?

Autentyczna prezencja

Naturalne kruszywa i barwniki osiągają w procesach ręcznej obróbki płytek kamienia dekoracyjnego bardzo dobry efekt. To naturalne barwniki gwarantują piękny wygląd wszystkich płytek kamieniopodobnych w naszym sklepie.

Dbałość o detale

Nie osiągnęlibyśmy powyższego celu, gdyby nie nastawienie na perfekcjonizm i skupienie uwagi na szczegółach wykonania. Dzięki temu nasze ozdobne płytki wiernie odzwierciedlają urok i wzór kamienia naturalnego.

Komfortowa sprzedaż

Sprzedaż kamienia ozdobnego na metry kwadratowe wynikła z faktu, że jesteśmy świadomi personalizacji pomieszczeń, specjalnie pod gusta i upodobania konkretnego klienta, który przychodzi do nas nie tylko po produkt, ale i radę.

Gwarancja stylowego produktu

Nasz produkt oznacza coś, i tak tez do tego podchodzimy, bowiem smak i gust prezentowany przez klienta chcemy odwzorować w wyglądzie jego pomieszczeń.

Nasza oferta

Chcemy tędy zaprosić Państwa do wszystkiego tego, co mamy do zaprezentowania. Wybierz płytkę granitową płomieniowaną YELLOW PINK lub SZARY GRANIT 60×30 z zaimpregnowaną prawą stroną – tak brzmi zaproszenie, ponieważ co do reszty wiadomo, że mogąto być płytki frezowane o wymiarach 30×30 i występujące w trzech kolorach: waniliowym, grafitowym i białym. Chcemy powiedzieć tu o świetnym wyborze, mianowicie o przeznaczonym do zastosowania na ścianę lub podłogę będą płyty z kamienia naturalnego: PATHUNTER, LUGANO, RAINBOW. Również na wstępie chcemy zaproponować każdemu z głową, płytkę kamienną CALABRIA wielokolorową, na siatce oraz Słońce Bałkanów – płytkę kwarcytową w odcieniu złota i o wymiarach: wys. 10cm-20cm; dł. 7-35cm; gr. 1,5-2,5cm.